Tarihçe

Bireysel ve kurumsal web hosting, sunucu kiralama ve sunucu barındırma hizmeti üretmek amacıyla 1999 yılında Engin Rençber tarafından kurulan İNTER NET BİLGİSAYAR TURİZM VE TİC. LTD. ŞTİ. ilk veri merkezi yatırımını 2012 yılında gerçekleştirerek, aynı yıl Telekomünikasyon Kurumu tarafından Yer Sağlayıcısı olarak yetkilendirildi. 2017 Yılında ünvan değişikliği yaparak İSTANBULDC VERİ MERKEZİ LTD. ŞTİ. unvanı alarak veri merkezi sektöründe yükselmeye ve yatırım gücünü arttırmaya devam etmektedir. Maximum Uptime sloganı ile güvenilir ve kesintisiz hizmeti ilke edinen İstanbul DC, MetroCity AVM’de, toplamda 250 m² büyüklüğündeki 5.000 sunucu kapasiteli üçüncü nesil veri merkezi yatırımını 2015 yılında tamamladı. %100 fiziki güvenlik, kesintisiz internet erişimi, enerji ve iklimlendirmedeki en ileri teknolojisi ve deneyimli teknik ekibi ile 7/24 müşterilerine hizmet sunuyor.

Genel Bilgiler

İstanbulDC, MetroCity AVM’de bulunan ve 50 m²’si beyaz alan olmak üzere toplamda 250 m² büyüklüğündeki 5.000 sunucu kapasiteli üçüncü nesil veri merkeziyle 4.500’e yakın kişi ve kuruma veri merkezi hizmetleri sunmaktadır.

İstanbulDC’nin Sunduğu Veri Merkezi Hizmetleri

Colocation

Sunucu Barındırma (Colocation) ve Donanım Kiralama

Dedicated

Sunucu Kiralama (Dedicated Server)

Cloud Servisleri

Cloud (Bulut sunucular)

Web Hosting

Web Hosting, Alan Adı, SSL

Yönetim Servisleri

Sunucu yönetimi, arıza giderme, güvenlik

CDN

Çoklu lokasyon CDN hizmeti

İstanbul DC üst düzey fiziki güvenliği, iklimlendirme altyapısı, yedekli internet erişimi ve enerji sağlayan ileri teknolojisi ile fark yaratmaktadır. İstanbul DC’nin deneyimli teknik ekibi, resmi tatil günleri dahil 7 gün 24 saat müşterilerinin hizmetindedir. Bugün kamu ve özel sektör kuruluşlarına ya da bireylere ait kritik önem taşıyan binlerce uygulama İstanbul DC Veri Merkezi’nde barındırılmaktadır. İstanbul DC 11 yılı aşkın tecrübesi ve tam yedekli altyapısı ile SLA şartları dâhilinde müşterilerine %99,99 oranında “uptime” garantisi sunabilmektedir.

İSTANBULDC Kalite Politikası

İstanbulDC hızla gelişen, her zaman lider veri merkezi şirketleri arasında yer almayı hedefleyen, her şartta önceliği müşterisinin memnuniyetine veren, öncü bir teknoloji şirketidir. İSTANBULDC VERİ MERKEZİ LTD. ŞTİ. olarak,
Etik değerleri ön planda tutarak müşteri ihtiyaç ve beklentilerini doğru şekilde ve zamanında karşılamayı,
Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda, tüm süreçlerdeki verimliliği uluslararası düzeyde rekabet edebilecek seviyeye yükseltmeyi,
Çalışanlarının gelişimi için eğitimler gerçekleştirmeyi,
Kalite Yönetim Sistemi'nin verimliliğini, standartlara ve yasal mevzuatlara uyumunu, iç denetimlerle kontrol etmeyi,
Tedarikçileri, iş ortakları, müşterileri ve çalışanlarının katkıları ile sürekli öğrenen bir organizasyon olmayı,
İstikrarlı büyüme ve uzun vadeli başarıların sürekliliği için, ilgili tüm taraflar ile ortak hareket etmeyi,
ve bütün bu şartları yerine getirebilmek için çalışanların katılımı ile Kalite Yönetim Sistemi şartlarına uymayı ve sistemin etkinliğini sürekli iyileştirmeyi kabul ve taahhüt etmektedir.

İSTANBULDC Bilgi Güvenliği Politikası

İSTANBULDC VERİ MERKEZİ LTD. ŞTİ. olarak iş sürekliliğimize ve bilgi varlıklarınmıza yönelik her türlü riski yönetmek amacıyla;
Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi gerekliliklerini yerine getirecek şekilde belgelendirmeyi ve sürekli iyileştirmeyi,
Bilgi varlıklarına yönelik riskleri yönetmeyi,
Bilgi güvenliğini arttırmak amacıyla çalışanlarını gelişimi için sürekli eğitimler gerçekleştirmeyi,
Bilgi güvenliği kapsamında tüm yasal mevzuat ve sözleşmelere uymayı,
Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi’nin standartlara ve yasal mevzuatlara uyumunu iç denetimlerle kontrol etmeyi,
tüm bunları yerine getirebilmek için çalışanların katılımı ile Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi şartlarına uymayı ve sistemin etkinliğini sürekli iyileştirmeyi kabul ve taahhüt etmektedir.

Yeniliklerden Haberdar Olmak İçin E-Bültene Abone Olun!

Promosyonlar,Hediye Çekleri,Sınırlı Kampanya Stoğu Olan Ürünlerden İlk Siz Haberdar Olun